Прийом онколога
Онколог займається діагностикою та лікуванням новоутворень злоякісного і доброякісного характеру, проводить профілактику пухлинних процесів, спостерігає за проведеною терапією і станом пацієнта на кожному етапі відновлення і протягом 5 років після її закінчення.
Отримати консультацію кваліфікованого онколога пропонуємо в нашій клініці. Прийом веде досвідчений фахівець у зручний для вас час.
Отримати консультацію кваліфікованого онколога пропонуємо в нашій клініці. Прийом веде досвідчений фахівець у зручний для вас час.
Як проходить прийом у лікаря-онколога?
Прийом лікаря в клініці проводиться за попереднім записом. Сеанс починається з огляду, опитування, з'ясування скарг, визначення ризиків розвитку онкології.
Під час первинного огляду особливу увагу доктор приділяє периферичних лімфовузлів, так як їх стан може вказати на розвиток злоякісної пухлини набагато раніше, ніж з'являться перші її симптоми.
Додатково проводиться вивчення медичних документів. Маючи повну картину про стан здоров'я пацієнта, лікар розробляє детальний план діагностичних заходів, за результатами яких в подальшому призначається схема лікування.
Коли потрібно звернутися до онколога?
Записатися на прийом до лікаря-онколога слід в таких випадках:
1. Під час обстеження у вузького фахівця з'явилася підозра на розвиток злоякісного утворення.
2. Пацієнту вже поставлений діагноз в іншій клініці, але він хоче отримати другу думку, проконсультуватися з приводу ефективності призначеного лікування.
3. Пацієнт виявив у себе небезпечні симптоми і хоче упевнитися в тому, що це не онкологічний процес. У такому випадку лікар призначає повне обстеження і при необхідності підбирає лікування.
4. Пацієнт хоче пройти профілактичний огляд, щоб переконатися у відсутності у нього небезпечних патологій. Такий скринінг ми рекомендуємо робити всім після 40-45 років мінімум 1 раз на рік.
5. Пацієнт входить в групу ризику розвитку онкології (серед близьких родичів були випадки діагностування раку, людина курить або працює на шкідливому виробництві).
Щорічні скрининги дозволяють виявити злоякісну пухлину на початковій стадії, коли симптоми відсутні, але при цьому є висока ймовірність повного лікування.
Що взяти з собою на прийом?
Щоб лікар міг максимально точно поставити діагноз і призначити лікування, він повинен всебічно вивчити ситуацію пацієнта. Для цього можуть знадобитися такі документи:• історія хвороби або виписка з неї;
• епікриз з іншої клініки, якщо вже проводилося обстеження або лікування пацієнта;
• результати обстежень (УЗД, рентгенографія, КТ, МТР), які допоможуть оцінити ситуацію або динаміку розвитку освіти;
• результати лабораторних досліджень (онкомаркери, аналіз сечі і крові);
• результати гістологічного дослідження тканин.
На прийом слід взяти з собою все результати обстежень і висновки лікарів. Якщо це первинна консультація, досить розповісти про скарги. Додаткові дослідження лікар підбере індивідуально.
При цьому онколог може порадити повторно пройти деякі з уже проведених досліджень. Це важливо для оцінки динаміки розвитку пухлини. Після проведення повного обстеження і постановки діагнозу, лікар підбере оптимальне лікування, розповість про нові методи терапії, відповість на будь-які питання, що цікавлять пацієнта питання.