Низькодозова комп'ютерна томографія легенів

 • Швидкість проведення (процедура займає не більше 10 хвилин);
 • Неінвазивний;
 • Безболісність;
 • Виявлення патології найменшого розміру
 • Виявлення захворювання на початковому етапі
 • Можливість оцінити стан м'яких тканин, судин і кісток.
 • Режим автоматичного вибору параметрів сканування для зниження дози опромінення

 • За допомогою КТ можна виявити новоутворення на ранній стадії, туберкульоз.

Як робиться КТ органів грудної клітини?

КТ легенів - процедура абсолютно безболісна. Пацієнт лягає на кушетку, навколо якої знаходиться сканер у вигляді кільця. Він обертається, направляючи в досліджувану область рентгенівські промені і вловлюючи їх після проходження через тканини. Інформація передається на комп'ютер, який перетворює імпульси в пошарові зображення - томограми. Під час дослідження пацієнт лежить без руху - це важливо, щоб знімки вийшли чіткими. КТ легенів займає близько 5-7 хвилин.
Скринінгова низькодозова КТ
Дослідження стало вводитися в практику недавно. Воно дозволяє виявити навіть незначні відхилення і виявити пухлину на ранній стадії. Це єдиний метод на сьогоднішній день, який дозволить знизити смертність від раку легенів. Обстеження рекомендують проводити пацієнтам, які перебувають у групі ризику. Виділяють кілька факторів:
 • тривалий стаж куріння (близько 25 років);
 • вік старше 55 років;
 • робота на шкідливому виробництві;
 • хронічна обструктивна хвороба легень.
Скринінгова нізкодозних КТ проводиться без використання контрасту.
При відвідуванні необхідно мати при собі всю наявну медичну документацію: післяопераційні виписки (Обов'язково), дані попередніх досліджень - знімки, диски і укладення УЗД, КТ, МРТ, а також напрямок лікуючого лікаря.

Як підготуватися до дослідження?

Коли слід прибути - будь ласка, приїжджайте за 15 хвилин до призначеного часу, щоб ми могли належним чином підготуватися до вашого дослідження.
Прийом лікарських препаратів - продовжуйте приймати призначені ліки, як це наказано.
Одяг - Будь ласка, одягніть вільну, зручний одяг, яку легко переодягнути і зняти.
Цінні речі - ми пропонуємо залишити свої цінності будинку, щоб вам не довелося про них турбуватися. Ви можете тримати свої речі при собі на дослідженні.
Діти - діти не допускаються в апаратну кімнату. Якщо вам потрібно привести дітей, будь ласка, запросіть кого-небудь подивитися за ними в кімнаті очікування.
КТ легеневої патології Точний діагноз
Використання програмного забезпечення автоматизованого інтелектуального аналізу зображень гарантує якість проведеного обстеження і правильність оцінки легеневої тканини
Протипоказання для КТ легенів
Хоча при КТ рентгенівське опромінення мінімально, все ж воно є, тому дослідження протипоказане вагітним жінкам і дітям до 3 років. Взагалі, дітям КТ виконують тільки при наявності серйозних показань, так як, крім рентгенівського випромінювання, доводиться використовувати наркоз, щоб дитина змогла лежати без руху протягом всього дослідження. Якщо пацієнт важить більше 150 кг, виконати КТ не вийде технічно - томографи не розраховані на велику вагу.