Брахітерапія при раці передміхурової залози
Брахітерапія при раці передміхурової залози - це ефективний і малоінвазивний метод високодозованої променевої терапії. Висока ефективність лікувальної процедури обумовлена тим, що опромінення пухлини відбувається зсередини, при цьому радіоактивне випромінювання мінімально зачіпає здорові тканини, що оточують простату.
У нашій клініці брахітерапії проводять досвідчені лікарі з використанням сучасного обладнання, тому ризик розвитку побічних дій зведений до мінімуму.
У нашій клініці брахітерапії проводять досвідчені лікарі з використанням сучасного обладнання, тому ризик розвитку побічних дій зведений до мінімуму.
Переваги брахітерапії на апараті Bebig Multisource
Метод променевої терапії є альтернативою операції. Брахітерапія має ряд відмінних рис від інших методів лікування раці передміхурової залози:
1. Рідко викликає побічні дії та ускладнення.
2. Мінімальний травматизм тканин.
3. Швидка реабілітація (перебування в стаціонарі 1-3 дні).
4. При необхідності можуть використовуватися й інші методи лікування (гормональна терапія та ін.).
Внутрітканинне радіоактивне опромінення не впливає на нерви і кровоносні судини, тому процедура не впливає на ерекцію і лібідо.
Показання для брахітерапії раку передміхурової залози
Найчастіше брахітерапії використовується як самостійна методика при наявності протипоказань для проведення оперативного втручання.
Процедуру проводять чоловікам будь-якого віку в наступних випадках:
• пухлина локалізована в простаті (стадії Т1-Т2);
• розміри передміхурової залози не перевищують 60 см3;
• не проводилася трансуретральна резекція.
Якщо розміри простати перевищують 60 см3, спочатку проводиться гормональне лікування, яке допомагає зменшити пухлину в розмірах. Іноді брахітерапії виконують після хірургічного втручання, але тільки після того, як всі тканини заживуть.
Як проводиться брахітерапії раку передміхурової залози?
Процедура виконується під спінальної анестезією. У сечовипускальний канал вводиться катетер для відведення сечі, а в задній прохід - луна-зонд. Він робить велику кількість знімків, після чого комп'ютерна програма розраховує необхідну кількість голок-провідників.
На наступному етапі між мошонкою і отвором прямої кишки вводяться голки в передміхурову залозу, через які транспортується капсула з радіоактивною речовиною. За розмірами вона не перевищує рисове зернятко. Радіоактивний джерело витягується через 10-15 хвилин, а мікротравмірованная шкіра обробляється антисептиком. Пацієнта переводять в палату, де він знаходиться добу під наглядом медичного персоналу. На наступний день, після вилучення катетера, пацієнта відпускають додому.