Для чого роблять МРТ передміхурової залози?
Магнітно-резонансна томографія дозволяє розглянути передміхурову залозу зсередини. Завдяки пошаровому скануванню, вдається виявити найменші аномалії, патологічні процеси і відхилення від норми.
Найчастіше МРТ використовують для діагностики раку передміхурової залози. Результати дослідження не тільки дозволяють точно поставити діагноз, а й провести біопсію, підібрати найбільш ефективне лікування. Також магнітно-резонансна томографія допомагає діагностувати запальні процеси, гематоми і свищі, аномалії розвитку і інші патології. Устаткування в нашій клініці дозволяє виявити будь-яке захворювання навіть на самих ранніх стадіях.
Показання для проведення дослідження
Приводом для проведення МРТ простати можуть стати наступні симптоми:
• тупа або ниючий біль внизу живота або в області паху протягом тривалого періоду;
• присутність крові або гною в сечі, спермі;
• хвороблива еякуляція;
• еректильна дисфункція;
• біль при сечовипусканні;
• утруднене сечовипускання, слабкий струмінь.
Також призначити дослідження лікар може при підвищеному рівні ПСА в крові та інших підозри на освіту злоякісної пухлини або метастазів. Роблять МРТ також після оперативного або консервативного лікування для оцінки динаміки і результатів терапії.
Як проводиться МРТ передміхурової залози?
Процедура безболісна і не доставляє дискомфорту. Дослідження триває від 20 до 50 хвилин. Весь цей час пацієнт повинен лежати на платформі томографа нерухомо, інакше фотографії можуть бути розмитими.
Діагност під час сканування знаходиться в сусідньому приміщенні, але зв'язок з ним зберігається протягом усього діагностики. Процедура безпечна для пацієнтів, а про протипоказання обов'язково інформує лікар.