Для чого роблять МРТ з контрастом?
Препарати, що використовуються для контрастного посилення, містять гадоліній, який забезпечує парамагнітне з'єднання. Завдяки цьому вдається візуалізувати навіть найменші відхилення. При діагностиці пухлин МРТ з контрастом дозволяє з точністю до міліметра визначити розташування новоутворень. Крім цього, метод діагностики дає можливість вивчити структуру пухлини, що допомагає правильно підібрати лікування.
Показання для МРТ з контрастним посиленням
Магнітно-резонансна томографія з контрастом зазвичай проводиться після вивчення лікарем загального стану і обстеження за допомогою інших неінвазивних методів. Найчастіше цей метод діагностики застосовується в таких випадках:
• для диференціальної діагностики доброякісних і злоякісних пухлин;
• для точного визначення розмірів і локалізації злоякісного новоутворення;
• після видалення гриж і пухлин на хребетному стовпі для контролю ефективності проведеного лікування;
• при розсіяному склерозі (для діагностики захворювання і спостереження за динамікою патології).
Так як МРТ з контрастом дозволяє сканувати кістки, нерви, кровоносні судини і інші структури, діагностику часто використовують при важких і складних травмах (розрив зв'язок, пошкодження менісків і ін.).
Як проводиться процедура?
Контрастну речовину може вводитися двома способами:
1. Препарат вводиться відразу в повному обсязі внутрішньовенно до початку сканування.
2. Контрастне речовина надходить в організм невеликими порціями за допомогою спеціального дозатора протягом усього дослідження.
Під час сканування важливо, щоб пацієнт був нерухомим, тому досліджувані частини тіла можуть додатково фіксуватися ременями або спеціальними пристосуваннями. Пацієнт не відчуває болю, іноді може відчувати тепло або легко поколювання, викликане магнітним полем.